Base

Name

Taylor Dudgeon

Organization

Easton GmbH

City/State (/Country)

Austria

About

Minecraft jest grą bardzo nietypową jak na obecne standardy i przyzwyczajenia większości graczy. Mogłoby się wydawać, że gra oparta jedynie na kwadratach mogłaby się odwalić i zostać skreślona na samym początku. Jednakże w sytuacji gry Minecraft reakcja graczy była nietypowa – nie tylko przyjęli bardzo pozytywnie osobiście tytuł, dodatkowo gra pokonała rzesze fanów na całym świecie – zarówno tych młodych a także starszych.
Grę Minecraft dokonało niezależne studio Mojang AB. Zabawa polega na wcieleniu się w postać kwadratowego bohatera którego zadaniem jest zbieranie kwadratowych materiałów, oraz następnie wykonywanie z nich wszelkiego rodzaju rzeczy zaś przeżyciu nocy
Minecraft wydaje się tak naprawdę jedną wielką planszą, która jest generowana w nieskończoność. Nie ma tutaj chwili w którym gracz doszedłby na koniec mapy i musiałby zawrócić – w Minecraftcie czegoś takiego nie powinno. Gracz zawsze rozpoczyna w innym miejscu – nie zdarza się aby zacząć grę od czasu początku dwa razy w tym samym miejscu. Nadto każdym razem startuje się w innej lokacji – mogą być to niecki, góry, lasy, pustynie względnie plaże. Podczas eksploracji generowanego świata gracz będzie miał za zadanie zbierać wszystkie materiały jakie przydadzą mu się podczas dalszej okazji. Z pozyskanych surowców gracze mogą tworzyć narzędzia, rynsztunek, inne materiały przydatne w dalszej rozgrywce. Świat wyżej wymieniony w Minecraftcie stworzony wylał z bloków – iks ma inne właściwości i cechy oraz nadaje się do zupełnie innych rozlicznych rzeczy – a co najważniejsze każdy da się zgromadzić albo ręcznie albo blisko pomocy odpowiednich narzędzi.
Gra posiada dwa tryby okazji – najprostszym z nich jest oczywiście tryb bardzo dobry w którym gracze mają możliwość życia w świecie bez przeszkód i tworzyć wymarzone za pośrednictwem siebie budowle. Kolejnym pierwiastekiem jest tryb Survival – już sama nazwa pokazuje na poziom trudności – gracz będzie miał możliwość zmierzenia się z trudnościami takimi jak chociażby pełne przekonanie tylko w dzień. W ciągu nocy na powierzchnię wychodzą potwory – ich głównym zadaniem jest pozbawienie życia naszego bohatera. Odpowiednie przygotowanie się gracza uchronić go będzie przed zagrożeniami z ciemni. Odpowiednie przedmioty – takie jak przygotowane jadło, utensylia, broń, pancerz tudzież schron przydadzą się każdej osobie graczowi. twórcy gry zadbali chociaż także o metoda multiplayer. Dzięki niemu ewentualne widnieje stworzenie całkiem ciekawych połączeń z innymi graczami. Na skutek trybowi multi gracze mogą spotkania sięna 1 serwerze w kilka albo kilkadziesiąt graczy – ogół jest zależny od serwera na który postawiona jest uciecha. Z tego powodu możliwe jest sporządzanie różnych elementów rozgrywki. W największym stopniu kultowym jest oczywiście modus w którym gracze mogą budowania i walki spośród potworami. Dzięki mnogości graczy niewykluczone jest szybsze natomiast większej ścisłości budowanie – tak jak asekuracja przed potworami istnieje bez liku skuteczniejsza. Prościej jako że gromadzić surowce w wielu a bronić się co więcej w dwie osoby zanim potworami.